Elektryk Radom - instalacje elektryczne i pomiary elektryczne na terenie Radomia oraz okolic
Currently set to Index
Currently set to Follow

Elektryk Radom i okolice – instalacje elektryczne, pomiary elektryczne

Chcesz wiedzieć więcej? zadzwoń: 605 516 367

Infolinia czynna: poniedziałek - piątek w godzinach: 7:00 - 20:00, w sobotę 8:00-16:00

Świadczymy usługi na terenie następujących miast i miejscowości: Radom, Przysucha, Wierzbica, Szydłowiec, Opoczno, Suchedniów, Pawłów, Kunów, Sienno, Policzna, Drzewica, Mirzec, Blizyn, Garbatka-Letnisko, Białobrzegi, Warka, Orońsko, Kowala, Jastrząb, Wierzbica, Skaryszew, Gózd, Jedlnia-Letnisko, Jastrzębia, Zakrzew, Jedlińsk, Wolanów, Przytyk, Wieniawa, Potworów, Pionki, Kozienice, Głowaczów, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Iłża, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Zwoleń, Puławy, Starachowice, Lipsko, Grójec, Tarczyn.

Oferujemy i wykonujemy różnorodne instalacje elektryczne począwszy od wykonania nowych instalacji elektrycznych w domach, mieszkaniach, firmach, budynkach użyteczności publicznej czy zakładach przemysłowych, po wymianę instalacji na nowe oraz wszystkie możliwe przeróbki i przebudowy istniejących już instalacji. Nasze usługi obejmują pełen zakres prac od powstania projektu i doboru urządzeń po wykonanie instalacji oraz wszelkie pomiary. Pomiary elektryczne są istotne ze względu na zabezpieczenie przed porażeniem prądem oraz kontrolę sprawności połączeń urządzeń elektrycznych. Poza tym są narzucone odgórnie i należy je wykonywać regularnie.

To, co wyróżnia nas na rynku to kompleksowe podejście do powierzonych nam zadań. Proponowane rozwiązania dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań klienta, gdyż Państwa zadowolenie jest dla nas priorytetowe. Przygotowujemy pełen kosztorys wykonywanych prac oraz materiałów jak również zakres przeprowadzanych prac. Na życzenie klienta dostarczamy niezbędne materiały potrzebne do wykonania instalacji oszczędzając Państwa czas i pieniądze. Poza wykonaniem projektu i dostarczeniem materiałów oferujemy również montaż gniazdek, podświetleń typu LED, opraw oświetleniowych, a także rozdzielni elektrycznych. Wykonujemy wszelkie pomiary oraz tworzymy i dostarczamy całą dokumentację związaną z projektem.

Nasi elektrycy posiadają wszystkie potrzebne uprawnienia, korzystają ze sprzętu i mierników dobrej jakości renomowanych firm a przy wykonywaniu instalacji zachowują czystość i porządek. Posiadamy ogromne doświadczenie w elektryce i nasze instalacje są wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, na bardzo wysokim poziomie, zgodnie z założeniami najnowszych trendów technologicznych. Nasz elektryk zawsze wykonuje swoją pracę starannie i rzetelnie. Instalację są wykonywane bez montowania puszek rozdzielczych 30 cm pod sufitem, co zapobiega pękaniu ścian i odpadaniu farby. Puszki montowane są po tynkowaniu, przy użyciu poziomic laserowych. W naszych nowoczesnych instalacjach elektrycznych wykorzystujemy wyłączniki różnicowoprądowe, które chronią nasze zdrowie i życie oraz ochronniki przepięć, które z kolei zabezpieczają wszystkie urządzenia elektryczne w naszym domu. Wykonujemy również konserwację instalacji już istniejących a także jej przeróbki czy przebudowę.

Jeśli szukają Państwo sprawdzonego elektryka i chcą w swoim domu czy firmie posiadać nowoczesną instalację elektryczną zapraszamy do kontaktu i zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Jak zaplanować funkcjonalną instalację elektryczną w domu?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami nowego budynku czy planujemy remont starego ważne jest, aby dobrze zaplanować instalację elektryczną zgodnie z indywidualnymi przyzwyczajeniami poszczególnych użytkowników jak i wymaganiami technicznymi. Warto zastanowić się już na samym początku nad kilkoma czynnikami, aby uniknąć przeciążenia obwodów licznymi, wysokowydajnymi urządzeniami elektrycznymi lub zwiększonego zużycia listew przyłączeniowych. Oto kilka rzeczy, o których należy pomyśleć, aby umożliwić architektom, inwestorom lub wykonawcom instalacji elektrycznych zaplanowanie i wdrożenie prawidłowej infrastruktury elektrycznej.

Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu instalacji elektrycznej?

Na samym początku zastanówmy się, w którym pomieszczeniu używamy jakich urządzeń elektrycznych, gdzie powinny być zainstalowane źródła światła (zarówno stałe, jak i przez gniazdka), gdzie należy wykonać podłączenia do telewizora, komputera lub telefonu, gdzie należy zainstalować wyłączniki lub moduły sterujące dla funkcjonalności inteligentnego domu, gdzie najczęściej ładowane są urządzenia mobilne i czy należy zainstalować specjalne gniazda z portami USB oraz w jaki sposób chcę sterować oświetleniem zewnętrznym. Następnie można podjąć decyzję o ilości gniazdek, obwodów oraz przyłączy telewizyjnych czy komunikacyjnych a także o przygotowaniu instalacji elektrycznej pod funkcje Smart Home, takie jak system audio multiroom, sterowanie roletami elektrycznymi czy system alarmowy. W odpowiedzi na te wszystkie pytania jak i w podjęciu najlepszej decyzji pomoże nam doświadczony elektryk. To on będzie wiedział jak dobrze rozplanować instalację w poszczególnych pomieszczeniach i jak rozmieścić sprzęty czy lampy.

Na co zwrócić uwagę planując instalację w poszczególnych pomieszczeniach?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na drzwi i kierunek ich otwierania, okna, schody oraz stopnie i kominki. Ze względu na długie terminy realizacji wielu elementów wyposażenia, pierwszym planowanym pomieszczeniem jest z reguły kuchnia. Wyspy kuchenne np. z otwartą kuchnią przylegającą do pokoju dziennego, stawiają szczególne wymagania w zakresie planowania oświetlenia oraz przyłączy piekarników, mikrofalówek, wentylatorów wyciągowych lub zamrażarek i lodówek. Przy zamawianiu nowej kuchni planowanie elektryczne jest często wykonywane w formie zwymiarowanego planu, aby zapewnić prawidłowe wykonanie. Należy pamiętać o uwzględnieniu licznych innych elektrycznych urządzeń kuchennych, takich jak tostery, ekspresy do kawy, parowary, blendery itp. W zależności od wielkości kuchni można bez problemu zainstalować od 6 do 15 gniazdek. Natomiast w sypialni należy przede wszystkim zwrócić uwagę na oświetlenie wokół łóżka. Jeżeli chce się zaoszczędzić miejsce, można zaprojektować oprawy oświetleniowe, jako lampy ścienne. Przy łóżku i w jego pobliżu potrzebne są też prawdopodobnie dodatkowe gniazdka, np. na telefon lub kabel do ładowania. Łazienka za to coraz częściej staje się miejscem odpoczynku, relaksu i odnowy biologicznej, a także miejscem praktycznym, dlatego zmieniły się również wymagania dotyczące instalacji elektrycznych. Wcześniej trzeba było zaplanować tylko lampę sufitową oraz gniazdka do golarek i suszarek do włosów. Dziś w łazience jest wiele urządzeń, które należy uwzględnić w instalacji elektrycznej, a także w ilości i rozmieszczeniu gniazdek: elektryczne szczoteczki do zębów, suszarki parowe, radia prysznicowe, jacuzzi czy podgrzewane deski sedesowe. Co ważne, ze względu na dużą wilgotność powietrza w łazienkach istnieją specjalne przepisy dotyczące instalacji, dlatego pamiętaj, aby sprawdzić to podczas planowania i skonsultować z doświadczonym elektrykiem. MK-Energy - Elektryk Radom.
Zadzwoń!